İstmosel Tedavisi

Portföy Description

Aşağıda tıbbi hastalıklar hakkında verilen bilgiler reklam amaçlı değildir. Hastaları bilgilendirme ve tanıtım amaçlı yazılardır. Aşağıda belirtilen hastalıklardan birinin siz de olduğunu düşünüyorsanız, tıbbi öneri ve tedavi için mutlaka bu konu hakkında uzmanlaşmış sağlık profesyonellerine muayene olmanızı öneririz.

 

Doğum yapmak her kadın için mucizevi bir deneyim olsa da kimi zaman doğum şekline bağlı olarak istenmeyen durumlarla karşılaşılabilir. Normal doğumda rahim yırtılması, delinmesi vb. gibi riskler varken sezaryen doğumda ise insizyon alanının iyileşmemesi, enfeksiyon kapması yada istmosel yani sezaryen skar hastalığı sıklıkla görülebilmektedir. Bu komplikasyonların birçoğu gelecekte gebe kalmayı etkileyebileceği gibi anormal kanamalara, sık sık enfeksiyona yakalanmaya sebep olabilmektedir. Sezeryan doğum sonrası sık karşılaştığımız istmosel yani sezaryen skar hastalığı da gebe kalmaya engel olabileceği gibi gebelikte düşüklere, anormal plasentasyona, plesenta akreata, plasenta previa, skar dehisensine veya sezaryen skar gebeliğine de neden olabilmektedir.

Ana merkez olarak Ankara’daki kliniğimde hastalarımı görmekteyim. Ancak ayın bazı günlerinde İstanbul’da yaşayan ve Ankara’ya gelme imkânı olmayan istmosel tedavisi gereken hastaları İstanbul’da görmekteyim. Ayrıntılı bilgi ve Ankara veya İstanbul randevusu için iletişim kısmında bulunan telefon numarası aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp üzerinden randevunuzu oluşturmak için buraya tıklayarak iletişime geçebilirsiniz.

İstmosel (Sezeryan Skar Hastalığı) Nedir?

Sezaryen kesesi yapılan yerde, sezaryen kesi yerinin tam olarak iyileşememesi nedeniyle, rahmin ön kas dokusunda meydana gelen tünelleşmeye istmosel denir. Bu durum doğumdan kısa bir süre sonra oluşabileceği gibi uzun bir zaman sonra da oluşabilir.  Bu tünelleşen bölgede zamanla adet kanı birikir ve kadında bir çok şikayetlere neden olur. Kahverengi, çamur gibi vajinal akıntılara ve özellikle adet sonrası lekelenme şeklinde kanamalara sebep olabilen istmosel, vajinal enfeksiyonlara, kısırlığa ve cinsel ilişki esnasında ağrıya da sebep olabilmektedir. İstmosel cebi yani potluğu içerisinde biriken kan da yine spermin hareketlerini bozmakta ve embriyonun rahim içine yerleşmesini engelleyebilmektedir. Yani kısırlığa da neden olabilmektedir. Ayrıca bazı gebelikler bu istmosel alanına yapışmakta olup, annenin hayatını tehdit edecek durumlara yol açabilmektedir. Tıp dilinde bu gebeliklere de sezaryen skar gebeliği denilmekte ve erken gebelik haftalarında tedavi edilmesi gerekmektedir. Çünkü bu tip gebelikler kanamaya yol açıp annenin hayatını tehdit edebilmektedir.

İstmoselin şematik görünümü.

İstmosel Teşhisi Nasıl Konur?

İstmosel teşhisi, daha önce 1 kez dahi sezaryen doğum yapmış kişilere konulmaktadır. Normal doğum yapan kişilerde kesi olmadığı için doğal olarak istmosel hastalığı da olmayacaktır.

İstmoselin ultrasonografik görüntüsü.

İstmoselden nasıl şüphelenilir?

Daha önce en az bir kez sezaryen ile doğum yapmış bir kadında alttaki şikayetler var ise istmoselden şüphelenilir.

 • Adet bittikten sonra bir süre devam eden kahverengi çamur gibi akıntıların varlığı
 • Pis kokulu ya da koyu renkli akıntıların varlığı
 • Kasık ağrısı
 • Sezaryen doğumdan sonra korunulmamasına rağmen gebe kalınılamaması durumunda şüphelenilir.

Hastanın şikayetleri sonrası istmoselden şüphelenilip genelde tanıda sadece ultrasonografi yeterli olabilmektedir. Ancak bazı durumlarda daha ayrıntılı tetkikler yapılabilmektedir. Bunlar;

 • Sonohisterografi
 • Histerosalpingografi (HSG)
 • Histereskopi
 • MRI

İstmosel Tedavisi Nasıl Yapılır?

İstmosel tedavisi;

1- Vajinal yaklaşım  (nadiren).

2- Histereskopik olarak  (Her hangi bir kesi yapılmadan vajenden içerisinde bir optik bulunduran bir aletle girilerek, rahim içi görüntülenir. İstmosel kesesi bu alet yardımıyla düzeltilir. Ameliyat süresi maksimum 20-30 dakika arasıdır. Ameliyat sonrası hasta aynı gün evine gidebilir)

3- Laparoskopi ile (Göbekten yaklaşık 1 cm kesi yapılarak, laparoskop ile yani içerisinde kamera bulunduran alet ile karın içerisi gözlemlenir, sonrasında yaklaşık yarım santim çapında 2 ek kesiden cerrahi aletler yerleştirilerek istmosel kesesi tamamen çıkarılır, ardından sağlam dokular birbirine dikilir. Ameliyat süresi yaklaşık 30 -40 dakikadır. Ameliyat sonrası aynı gün hasta evine gidebilir)

4- Laparotomi ile (nadiren). Günümüzde nadiren istmosel tedavisi açık ameliyat ile yapılmaktadır.

Ancak en sık kullanılan iki yöntem histereskopi ve laparoskopidir. Her iki yöntemde de hasta aynı gün taburcu olabilmekte ve evine gidebilmektedir.

Hangi tekniğin kullanılacağını etkileyen faktörler;

 • İstmosel defektinin büyüklüğü
 • Hastanın esas şikayeti, gebelik istemi olup olmadığı
 • İstmosel defekti sonrası görülen sağlam rahim kas tabakasının kalınlığıdır.

Ameliyatı gerçekleştirecek hekim bu faktörleri değerlendirip hasta için en iyi olacak cerrahi tekniği seçmelidir.

Ancak unutulmamalıdır ki tedavi edilmemiş bazı istmosel vakaları kadın hayatını da istmosel bölgesinde gebelik oluştuğu zaman (sezaryen skar gebeliği) tehdit edebilmektedir. Aşağıda linkini paylaştığım 2017 yılında laparoskopik olarak (kapalı cerrahi yöntemi) cerrahisini gerçekleştirdiğim bir vakada görüldüğü gibi, gebelik istmosel defekti üzerine yerleşmiş olup hastada rahim rüptürü (parçalanması) yapmadan, hastanın hayatını tehdit edecek düzeye gelmeden tedavi edilmiştir. Tedavi yapılmayan vakalarda gebelik ilerledikçe rahim rüptürü ve kanamaya bağlı istenmeyen sonuçlar ile karşılaşılabilir.

Sağlıkla kalın..

Prof. Dr. H. Onur Topçu
Kadın Hastalıkları & Doğum-Tüp Bebek ve İleri Derece Jinekolojik Endoskopi Uzmanı


​Aşağıdaki bağlantılar ile Instagram üzerinde İstmosel hastalarımızın yorumlarını görebilirsiniz.

 

Aşağıda paylaştığım bağlantılar ile Instagram üzerinden ilgili paylaşımlara ulaşabilirsiniz.

Cerrahi sonrası adet sonrası lekelenmeleriniz düzelir. Cerrahi sonrası gebe kalabilme ihtimaliniz artar.

 

İstmosel; yani sezaryen skar defekti kısırlığı da neden olabilmektedir. Çocuk isteği nedeniyle daha önce tüp bebek uygulanan hastamızın, istmosel ameliyatı sonrası kendiliğinden gebeliği gerçekleşti??

 

 

İstmosel; yani sezaryen skar defekti bazı durumlarda infertiliteye (kısırlık) neden olabilmektedir. Bugün de daha önce istmosel ameliyatını yaptığım, Mardinden gelen hastamdan gebelik haberini aldım.

 

İstmosel bazen gebe kalmayı da etkileyebilir Hastamız ameliyet sonrası kendiliğinden gebe kalmıştır. 

 

İstmosel, sezaryen ameliyatı geçiren kadınlarda görülen bir hastalıktır. Sezaryen kesi hattının tam olarak iyileşememesi sonrasında görülmektedir. En sık yol açtığı şikayet adet bitiminden sonra başlayan lekelenme tarzında görülen kanlı akıntıdır.

 

Kapalı istmosel ameliyatı sonrası hastamızın mutluluğu, bizim mutluluğumuz.

 

İstanbuldan gelen hastamızın istmosel ameliyatını başarıyla gerçekleştirdik?? İstmosel, sezaryen ameliyatı geçiren kadınlarda görülen bir hastalıktır. Sezaryen kesi hattının tam olarak iyileşememesi sonrasında görülmektedir. En sık yol açtığı şikayetler, adet bitiminden sonra başlayan lekelenme tarzında görülen kanlı akıntı ve infertilite, kısırlıktır.

 

Bugün İzmirden gelen hastamızın istmosel ameliyatını kapalı yolla gerçekleştirdik. İstmosel, sezaryen ameliyatı geçiren kadınlarda görülen bir hastalıktır. Sezaryen kesi hattının tam olarak iyileşememesi sonrasında görülmektedir. En sık yol açtığı şikayet adet bitiminden sonra başlayan lekelenme tarzında görülen kanlı akıntıdır.

 

İstmosel ameliyatı Laparoskopik istmosel ameliyatı, histeroskopik olarak daha önce onarım yapılmış hastalarda ve şikayetler geçmemişse tercih ettiğim bir yöntemdir. Hastalarda büyük kesi yapmadan, kapalı yöntemle istmosel onarımı yapılabilir.

 

İstmosel, daha önce sezaryen geçirmiş kadınların hastalığıdır. ?İstmosel hastalığının en sık görülen şikayeti, adet sonrası devam eden kanama, lekelenmelerdir.

 

stmosel hastalığının en çok görülen şikayeti olan adet sonrası kanama, lekelenmelerdir. Ameliyat sonrası da hastalarımızın şikayetlerini takip ediyoruz. Çok şükür? başarı oranımız gayet yüksek?

 

İstmosel, sezaryen ameliyatı geçiren kadınlarda görülen bir hastalıktır. Sezaryen kesi hattının tam olarak iyileşememesi sonrasında görülmektedir. En sık yol açtığı şikayet adet bitiminden sonra başlayan lekelenme tarzında görülen kanlı akıntıdır. İlk resim: istmoselin ultrasonografik görüntüsü. İkinci resim: istmoselini histeroskopik olarak düzelttiğim aynı hastanın ultrasonografik görüntüsü. Defektin artık olmadığı net olarak görülmekte??

 

İstmosel bazı durumlarda infertiliteye yani kısırlığa yol açabilir. Bu vakamızda istmosele bağlı endometrit görünümü de mevcut. İstmosel cerrahi tedavisi yapıldı. Antibiyotik başlandı.

 

İstmosel, sezaryen olan kadınlarda görülen, adet sonrası lekelenme, kısırlık, ağrı ve enfeksiyona neden olabilen bir hastalıktır. Tedavisinde altın standart yaklaşım histeroskopik istmoplasti ameliyatıdır.

 

Laparoskopik istmosel operasyonu.

 

İstmosel Hakkında Bilgilendirici Videom ?İstmosel hastalığı ülkemizde sezaryen oranı çok yüksek olduğu için rutin pratiğimizde çok fazla görmeye başladığımız bir durumdur. ?İstmosel hakkında kısaca bilinmesi gereken durumlar hakkında video hazırladım. ?İyi seyirler.

 

Doç. Dr. H. Onur Topçu
Kadın Hastalıkları & Doğum-Tüp Bebek ve İleri Derece Jinekolojik Endoskopi Uzmanı

 


HASTA YORUMLARI

Merhabalar.Dogumumdan 3 ay sonra baslayan rahatsizligim,gecmeyen agrilarim,mide bulantim ve kotu gecen adet donemlerimle baslayan rahatsizligim yaklasik 5 yil surdu. Gittigim kac farkli doktor bir seyimin olmadigini soylese de rahatsizliklarim daha da agirlasarak devam etti. Arastirmalarim sonucu ve baska bir doktor tavsiyesiyle Onur bey den randevu aldim.Oncelikle bizi hastadan ziyade misafirleri gibi karsiladi. Ve her sorumuza tek tek cevap verip bizi sabirla dinlemesi ,iyilesebilecegime dair bana cesaret vermesi tüm bunlar cok onemliydi. Ameliyatimi oldum ve kendisiyle halen iletisim halindeyiz. Kendisine minnet duyuyorum ve cok tesekkur ederim tekrar tekrar hocam.

Zey*** G***

 

Onur hoca sürecin en başından ameliyat sonrasına kadar her aşamada çok destekçi ve cesaretlendirici oldu. Sürecin tüm detaylarını eksiksiz ve net bir şekilde anlatarak bizi en iyi ve doğru şekilde bilgilendirdi. Onur hocama çok teşekkür ediyor ve kesinlikle bu alanda bir doktor arayışında olanlara t avsiye ediyorum.

Arz*** A***

 

2020 yılında sezaryen ile doğum yapmıştım doğumdan yaklaşık 1 yıl sonra şikayetlerim başladı yaptığım araştırma ile sorunumun istmosel olduğunu öğrendim. 2023 yılının başlarında Ankara’da doktor araştırmaya başladığımda doktor beyin bu alanda çalışması olduğunu gördüm. Benimle aynı rahatsızlığı olan hastaların çok olumlu görüşleri vardı ve randevu alıp gittim. Doktor bey beni çok dikkatli dinledi, anlattıklarımdan rahatsızlığımın ismosel olduğunu söyledi ve ayrıntılı bir şekilde muayene etti. Muayene sonucunda laparoskopi cerrahisine karar verdik ve yaklaşık 10 gün sonra ameliyatımı gerçekleştirdi. Ameliyatım çok iyi geçti. Sonrasında ne zaman kendisine birşey sorsam nazik ve bilgilendirici tavrı ile beni bilgilendirdi. Dr Onur Topçu’ya hem ameliyatım için hem de kendini geliştirip jinekoloji alanında danışanlarına ışık olduğu için çok teşekkür ederim.

Zel*** Ç***

 

Doktor Onur Bey’i “Google’da istmosel aramasıyla” keşfettim. Hasta yorumları sayesinde hiç şüphe etmeden irtibata geçtim. Hafta sonu olmasına rağmen hemen bir planlama yapıp bana geri dönüş yaptılar. Denizli’den Ankara’ya geldik. 10 yıldır istmosele bağlı kanamalarımdan çok sıkıntı yaşıyordum ve ç özümünün olmadığını zannedip bu durumu kabullenmiştim. Dr. Onur Bey’in çalışmalarını görünce hiç şüphe etmeden ameliyat olmak istedim. Doktor Bey muayene sonrasında histeroskopi ile işlem yapmaya karar verdi. Aklımızda olan tüm soruları sormamızı istedi. Kendisine o kadar güvendim ki herhangi bir şey sormak bile istemedim. Hastaneye yatış işlemleri ile de çok özel hissettik, evimizde gibi rahattık. Operasyon sonrası çok hızlı bir şekilde kendime geldim, inanılmaz rahat geçti tüm süreç. Aynı günün akşamı taburcu oldum. Yürüyerek çok rahat bir şekilde çıktım. Doç. Dr. Hasan Onur Topçu’ya ve tüm ekibine minnettarım. Çok teşekkür ediyorum her şey için. Doktor Bey’in yaklaşımı çok içten ve samimi idi. İstmosel sıkıntısı yaşayanlar hiç şüphe etmeden gelip muayene olmalılar. Kendimi inanılmaz şanslı hissediyorum yolumuz kesiştiği için.

Esr*** E***

İstmosel !! Adını ve ne olduğunu ilk kez duyduğum sezeryan kusuru? Son sezeryandan sonra dört farklı doktora belki 15 sefer gittim kimisi menapoz dedi kimisi adet söktürücü verdi kimisi hormon hapı derken artık yeter dediğim yerde Onur hocamı çıkardı Allah karşıma ilk ultrasonda hemen söyledi sorunun sezeryan yerinden kaynaklandığını ertesi gün ameliyat etti istmosel onarımı ve oluşan miyomları temizledi çok şükür hiçbir sıkıntım yok şuanda Onur hocam bitanedir her aradığımda hemen cvp veren açamadığında da iki dk sonra geri arayan her msjıma hemen cvp yazan kliniğinde kapıya kadar uğurlayan mükemmel bir doktor

min.. k..

 

Öncelikle Onur hocama sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum 4 yıl önce sezeryan ameliyatımdan sonra yoğun adet kanaması ve bitmeyen kahverengi çamur gibi lekelenme nedeniyle gitmediğim doktor denenmeyen tedavi kalmamıştı kimis hormon ilacıyla deneye deneye gitçez dedi kimisi menapoz dedi en sonda da rahi m alınacak dediler yeni bi doktor arayışındayken Allah Onur hocamı çıkardı karşıma tek bir basit ultrasonla sıkıntımın geçirmiş olduğum sezeryan yerindeki kusurdan kaynaklandığını söyledi ertesi gün hemen ameliyat oldum ve sezeryan yerindeki kusur düzeltildi milyonlar temizlendi üç saat sonra eve hiçbir şey olmamış gibi döndüm üç hafta oldu kontrollerimde de çok şükür bi sıkıntı çıkmadı Onur hocama spnsuz teşekkürlerimi iletiyorum ve şuanda etrafımda kadın hastalığından şikayetini duyduğum yakınlarıma ısrarla kendisini tavsiye ediyoum

min.. k..

 

Onur hocamın pek çok alanda olduğu gibi İstmosel ameliyatında da çok iyi olduğunu öğrendim. Hakkında çok fazla olumlu görüş vardı. Üstelik sosyal medya hesabında da bu ameliyatı pek çok kez yaptığına şahit oldum. Bu sebeple hiç tereddüt etmeden randevu alıp gittim. Aynı gün hem muayene hem ameliyat hem de taburcu oldum. Doktorum hem ameliyat için hem de hastalığın sonraki izlemi için bana güven verdi. En çok ihtiyacım olan da buydu. Doktoruma ve güzel ekibine her şey için teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

şra..mirkirişci

 

5 yıl önce;sezaryanla doğum yaptım!Sonrasında hiç bitmeyen şikayetlerim oldu!Bulunduğum ilçede,İzmirde vede İstanbulda Sayısızz doktora gittim sonuca ulaşamadım!En son izmirde gittiğim DR.BARIŞ BÜKE’nın tavsiyesi vede yönlendirmesi ile Ankaraya;Doç.dr.Hasan Onur Topçu’ya gittim vede laparoskopi ile ameliyat oldum!Henüz 9 gün olmasına rağmen şikayetlerim bitti!Her iki doktorumdan da Allah razi olsun!

e..demir

 

Sezeyan ameliyatı ile doğum yaptıktan sonra adetlerim sürekli parçalı yoğun bir şekilde devam etti zamanla bu kanamalarım uzadı 4 gün olan adetlerim 15. Güne kadar ara kanamalar şeklinde hep devam etti hayat kalitemi ve enfeksiyon anlamında saglığımıda etkiler oldu bu süreçte çok doktora gittim fakat bi tedavi önermediler daha sonra doktor deyiştirince şikayetimin isminin ismosel oldugunu söyeldiler ameliyatla düzeltileceğini ve tekrar açık ameliyat olmam gerektiğini dile getirdiler açıkcası bende açık ameliyattan çekindiğim için bu konuyu araştırdım elazığda ismosel ameliyatı yapan doktor vardı fakat açık ameliyat ile olacaktım araştırmalarım sonunda internetten Onur Topçu hocamı buldum iletişime geçtim kendisine şikayetlerimi anlattım beni çok ilgili bir şekilde dinledi ismoselin açık ameliyata gerek kalmadan histeroskopi ile düzeltilecegini aynı gün taburcu olabilecegimi söyledi bende zaman kaybetmeden ameliyatımı olmak için Ankara’ya Onur hocamın muayenesine gittim çok ilgili bir şekilde muayenimi olduktan sonra hastaneye geçtik ameliyat heycanı beni sarmıştı ama Onur hocam ve ekibinin güler yüzü anlayışı ilgi ve alakası sayesinde o heycanımı yendim ve mükkemel bir ameliyat gerçekleşti aynı gün taburcu oldum evime döndüm ameliyattan sonra şikayetlerim azala azala devam etti bu süreçte Onur hocamla görüştüğümüzde 2.3.ayın sonunda tamamiyle şikayetlerimin geçecegini söyledi ve oprasyonun üzerinden 3 ay geçti bugün konrolüm vardı Ankara’ya gidemedim ama Elazığ’da Muayenimi oldum muayenem bittikten sonra Onur hocam muayene olduğum doktorla tlefonda görüştü durumumu dinledi kendisi muayene eder gibi doktorumla herşeyi konuştu ismoselimin geçtiğini iğleştiğini öğrendiğimde nasıl mutlu oldum anlatamam bu süreçte sorularımı hep yanıtlayan yanına gidemesemde ayrı ilde muayenemi olmama ragmen ilğilenen Onur hocama çooook ama çoook teşekkür ederim.Elazığ’dan selamlar saglıkla kalın????

ta…tin

 

2 başarısız tüp bebek denemesi sonrası istmoselim olduğumu öğrenince Onur hoca ile yolum kesişti. Onur hoca histeroskopik olarak istmoselimi onardı. Operasyondan 3 ay sonra kendiliğinden gebe kaldım. Halen inanamıyorum gebe olduğuma. İstmosel amelitayı için Onur hoca bir numara. Şu an da gebelik takibimi yapıyor.

Çi….em    Ka…..öz

 

Daha önce sezaryen kesi yerimde gebelik oluştu ve buna bağlı düşük yaptırıldım. Sezaryen kesi hastalıklarında Onur hocanın bir numara olduğunu öğrenir öğrenmez Onur hocadan randevu aldım. Ameliyatımı hemen iki gün sonra yaptı. Ameliyattan 3 ay sonra tedavisiz, kendiliğinden hamile kaldım. Onur hocayı herkese öneririm, çok bilgili, düşünceli bir doktor.

Ku…ru     Se..inç

 

Adetim bittikten sonra 10-15 gün süren lekelenmelerim olmaktaydı. İnternetten araştırınca bunun sezaryene bağlı olabileceğini öğrendim ve bu konuda en iyi hekim olan Onur hocadan randevu aldım. Bana ultrason yapar yapmaz istmoselimin olduğunu gösterdi ve bana ultrasonda herşeyi gösterdi, anlattı, halbuki daha önce o kadar doktora gitmiştim, hiçbiri istmoselim olduğunu söylememişti. Çok başarılı bir ameliyat sonrasında 2 ay içinde tüm şikayetlerim bitti, artık hiç lekelenmem yok. Onur hoca bence bu ülke için bir şans.

Em….e    Ün…ü

 

Ben dört sene içmediğim ilaç kalmadi hep bana menepoz başlangıcı dediler onur hocayi tavsiye etiler hocayi ardiğimda şikayetlerimi söyledim ve bana geldedi dirk seni ameilyat edecem çok şükür gitim beni hiç bekletmedi ve amelyat oldum sonuç dort sene boşuna hormon ılaçlari almışım şuanda onur hocaya minetarim mükemmel insan ve doktor rabim binlerce defa razi olsun ve çok ilğili doktor her aradigimda cevap verdi.

İz. ..adeniz

 

İzmir den Ankara’ya sadece Dr. Onur bey için geldim. 7 yıllık şikayetlerimin sebebini olan “istmosel” I bulup ameliyat etti. Bu 7 yıllık süreçte çok hekim tanıdım çözüm aradım ama hepsi yanlış tedavilerle sonuçlandı. Onur bey sakinliği, bilgisi ile hemen beni anladı. Ameliyat ım şahane geçti. Sağlığıma kavuştum Allah ondan razı olsun. Ekibi, muayenesi herşey çok iyiyidi. Bu pandemi döneminde sorunsuz bir şekilde tedavi oldum. İyiki varsın Dr. Onur Topçu , herşey için çok teşekkür ederim ?

Ec. ..eren

 

Bana istmosel tanısı konulduğu zaman Onur hocamla tanışma fırsatı buldum. Yoğun araştırmalarım sonunda istmosel konusunda Türkiye’nin en tecrübeli hekimlerinden biri olduğunu öğrendim. Ameliyatımı histeroskopik olarak yaptı. Aynı gün Afyon’a dönebildim. Ameliyatın üzerinden 3 ay geçti ve bana hayatı kabus eden o kanamalarım artık kalmadı. Onur hocaya ne kadar teşekkür etsem azdır.

N.U.

 

İstmosel tanısını ilk duyduğumda telafuz bile edemiyordum. Araştırmalarım neticesinde istmosel konusunda Onur hocanın çok tecrübeli olduğunu öğrendim. Allahım utandırmadı. Onur hoca sayesinde ameliyat sonrası aynı gün evime, çocuklarımın yanına dönebildim. Artık kabus olan lekelenmelerim tamamen geçti. Size ne kadar teşekkür etsem azdır.

B.Y.

 

Hasan Onur Bey ile istmosel rahatsızlığım nedeniyle araştırmalarım sonucu tanıştım. Tanıştığım ilk andan itibaren yaklaşımıyla, anlayışıyla ve bilgisi ile bana inanılmaz bir güven verdi. Ameliyat olmadan önce gebe kaldım ve şimdi gebelik takibimi yapıyor. Gebelik sürecindeki en büyük destekçilerimizden biri. Sorulması muhtemel her soruların cevabını siz sormadan incelikle veriyor ve tutumuyla inanılmaz bir güven telkin ediyor. Tüm sorularımı büyük bir sabırla cevaplıyor. Bedensel ve ruhsal olarak zor olan gebelik sürecini kolaylaştırıyor. Kendisiyle tanışma şansımız olduğu için şanslı hissediyorum. İlgisinden ve desteğinden dolayı teşekkür ediyorum.

lan..NTÜRK