Tüp Bebek Uygulaması

Portföy Description

Aşağıda tıbbi hastalıklar hakkında verilen bilgiler reklam amaçlı değildir. Hastaları bilgilendirme ve tanıtım amaçlı yazılardır. Aşağıda belirtilen hastalıklardan birinin siz de olduğunu düşünüyorsanız, tıbbi öneri ve tedavi için mutlaka bu konu hakkında uzmanlaşmış sağlık profesyonellerine muayene olmanızı öneririz.

 

Tüp bebek tedavisini yıllardır uygulayan bir hekim olarak, güvenle, şeffaflıkla tedavinin her aşamasında yeterli ve düzgün bilgilendirme ile tüp bebek tedavinizi yapmaktayım.

Ayrıntılı bilgi ve randevu için 0312 512 90 13 ile kliniğimizi arayabilirsiniz

WhatsApp üzerinden randevunuzu oluşturmak için buraya tıklayarak iletişime geçebilirsiniz.

 

Tüp bebek uygulaması için bilgilendirici yazımı aşağıda okuyabilirsiniz.

Tüp bebek, farklı tedavi yöntemleri uygulanmasına rağmen gebe kalamayan kişilerin laboratuvar ortamında yumurta ve spermlerinin döllendirilip tekrardan rahmin içerisine enjekte edilmesi şeklinde olmaktadır. Yardımcı üreme tekniğini olan tüp bebek uygulaması sayesinde çok fazla sayıda kişi çocuk sahibi olabilmektedir.  Tüp bebek uygulaması genellikle kanalları tıkalı olmasından dolayı sperm ve yumurtaların birleşemediği ve ileri yaş nedeni ile yumurtlama problemi yaşamakta olan kadınlarda uygulanılmaktadır.

Doç. Dr. Onur Topçu: Tüp Bebek Aşamasından Önce Gerekli Tedaviler Uygulanmalı

Kadının gebe kalabilmesi için 15 milyon adet sperme ihtiyaç duyulmaktadır.  Mevcut spermler 5 milyonun altında ise tüp bebek tedavisi öneriye sunulmaktadır. Henüz açıklanamayan kısırlık sorunları da tüp bebek tedavisi ile aşılabilir. Ancak, genel olarak hem anne adayı hem de baba adayı rutin kontrollerden geçmeli ve varsa üreme sistemi sorunları, çözüme kavuşturulmalıdır.

Genellikle çocuk sahibi olabilmek için ilk olarak aşılama yöntemi uygulanmakta başarı elde edilemediği zaman tüp bebek tedavisine geçilmektedir.

 

Tüp Bebek Tedavisinde Zaman Yönetimi

Tüp bebek tedavisinde başarılı sonuçların elde edilmesi, kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Bu durumda kişilerin yaşı ve mevcut yumurtanın kalitesi de oldukça önemli bir faktördür. Genç yaşta olan bireylerin yumurta sayısının fazla olması başarılı sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır. Zira, 35 yaşından büyük olunması halinde elde edilen başarı oranında düşüş meydana gelmektedir. Bundan dolayı kişilerin erken yaşta tüp bebek tedavisine karar vermesi oldukça önemlidir.  Çocuk sahibi olamayan kişilerin erken yaşta tedaviye başlaması çocuk sahibi olabilmeleri şansını daha da arttıracaktır.

Tüp bebek tedavisi sırasında gerçek bir gebelik süreci yaşanılmaktadır. Uygulanan işlem sırasında herhangi bir sorunla karşılaşmayan sperm ve yumurtalar laboratuvar ortamında döllenir ve tıpkı” olağan gelişen gebelik” elde edilir.

Geçen senelerde tüp bebek tedavisini ağır bir işlem olduğu kabul görmekteyken gelişen teknoloji ile süreç çok daha rahat bir hale gelmiştir. Kişi gelişen süreçle birlikte normal yaşantısından geri kalmaz.  Tedavi sürecinde anne adayının stresten uzak kalması ve rahat etmesi süreci olumlu etkileyen faktörlerdendir.

 

Tüp Bebek Tedavisinde Başarısız Denemeler Moral Bozmamalı

Tüp bebek tedavisi yapılırken farklı komplikasyonların gerçekleşebilmesi ihtimali bulunmaktadır. Örnek verecek olursak ilaçlardan dolayı yumurtalıklar aşırı bir şekilde büyüyebilmekte, bazı durumlarda hiç gelişim göstermemekte ve yumurtalar arasındaki boyutlarda dengesizlik yaşanılabilmektedir.  Böyle bir durumun yaşanılması halimde tedavinin ertelenmesi gerekmektedir. Hastanın mevcut olan durumuna göre doktorun karar vereceği bir sürede tekrar tüp bebek denemesi yapılabilir.

Tüp bebek tedavisi herkes için sabır ve kesin bir şekilde kararlılık gerektiren bir süreçtir. Bunun yanında süreci, profesyonel bir şekilde yaklaşımda bulunulması, önemli ölçüde etkilemektedir. Çiftlerin tüp bebek tedavisi sürecinde birbirlerine destek olabilmeleri, doktorlarına karşı tam bir güven duygusu ile yaklaşmaları ve tedavi için tüm gerekenleri yerine getirmeleri oldukça önemlidir. Tüp bebek uygulaması yaklaşık olarak %35-50 başarı oranı ile uygulanan bir yöntemdir.

Tüp bebek uygulaması ücretleri hakkında bilgi almak için sitede yer alan numaraları arayabilirsiniz.

 

Sağlıkla kalın..

Prof. Dr. H. Onur Topçu
Kadın Hastalıkları & Doğum-Tüp Bebek ve İleri Derece Jinekolojik Endoskopi Uzmanı

 


HASTA YORUMLARI

Onur Hocama 2 sene önce internetten yaptığım araştırmalar neticesinde senelerdir çektiğim endometriozis septomplarının tedavisi için ve bebek isteğimiz olduğu için gittik.İlk muayene anından itibaren insana güven veren bilgisi ve yaklaşımıyla zaten doğru yerde olduğunuzu anlıyorsunuz.Defalarca başk a kadın doğum uzmanlarına gidip ilk kez gerçek bir endometriozis uzmanıyla karşılaşınca yaşadığınız mutluluk ve sonunda doğru yerde olmanın rahatlığı her şeye bedel.İlk muayenemde kistlerimin ve bağırsak yapışıklığımın teşhisi ve detaylı inceleme için de yapılan ilaçlı hsg ile yumurtalığımın,tüplerimin durumu ortaya çıktı.Öncelikli amacımız 2 senedir çabaladığımız ama elde edemediğimiz hamilelikti.Bu yüzden Onur Hocam tüp bebekle embriyo dondurma yapıp sonrasında kapalı ameliyatla endometriozisin yaptığı yapışıklığı temizleyip,kistlerime ve tüplerime müdahale edince bebek için uygun ortamı sağlayıp ağrılarımı da dindirmiş oldu.Ameliyattan 1 ay sonra gerçekleşen ilk embriyo transferi ile hamile kaldım.Sonunda amaçladığımız yerdeyiz.Bu duyguları yaşamamızı ve sağlığıma kavuşmamı sağlayan Onur Hocama minnet borçluyuz.Onun desteği,bilgisi ve benim kadar kaygılı bir insanı bile rahatlatarak verdiği güven sayesinde bu günleri gördük.Tabi bu uzun ve zorlu süreçte klinikte bizden güleryüzünü,samimiyetini hiç eksik etmeyen hamilelik haberime ailemizin fertleri gibi sevinen Gülşah Hanıma ve İlknur Hanıma çok teşekkür ediyoruz.

FİL*** U***

Onur hoca sürecin en başından ameliyat sonrasına kadar her aşamada çok destekçi ve cesaretlendirici oldu. Sürecin tüm detaylarını eksiksiz ve net bir şekilde anlatarak bizi en iyi ve doğru şekilde bilgilendirdi. Onur hocama çok teşekkür ediyor ve kesinlikle bu alanda bir doktor arayışında olanlara t avsiye ediyorum.

Arz*** A***

Onur hocamla eşimle çocuk sahibi olmaya karar verdiğimiz bir zamanda tanıştık. Hem bana hem de eşime olan yaklaşımı, desteği, kibar ve mütevazı tavrı, bir doktor olarak ilgisi ile iyi ki tanışmışız yollarımız kesişmiş dediğimiz nadir insanlardan biri. Çocuk sahibi olmak için çıktığımız yolun sonunda Onur hocamızın hekim olarak desteği ve güleryüzü sayesinde şimdi kızımız kucağımıza alacağımız günü bekliyoruz. Kendisine ne kadar teşekkür etsek az. İyi ki varsınız hocam, iyi ki yollarımız kesişmiş. Alanıyla ilgili herhangi bir probleminiz olduğunda hiç tereddüt etmeden gönül rahatlığıyla gideceğiniz tek adres. Kendisine başarılarının devamını diliyorum. Sonsuz teşekkürler hocam???

ba..çer

 

Merhaba ben Doç.Dr.Hasan Onur Topçu’yu 2020 de tanıdım rahatsızlığım nedeniyle 5 doktor gezdim ve tedavi edilemedim üstelik kanser olabilme ihtimalim olduğunu araştırma hastanesine gitmemi ve daha bir sürü şey söylediler internetten yaptığım araştırma üzerine Onur Bey den randevu alarak şehir dışından Onur Beye muayene geldim ama öyle bir psikoloji ile geldim ki beynimin için de sadece acaba kansermiyim düşüncesi muayenemi oldum ve o kadar güzel ve o kadar mükemmel karşıladıki bizi sanki çok uzun zamandır tanıyor gibiydik. Bugüne kadar gördüğüm tanığım hiç bir doktora benzemiyordu sorduğum sorulara o kadar sakin ve güler yüzle cevap verdi ve beni hiç yargılamadı Muayenemi oldum ameliyat olmam gerektiğini söyledi ve ameliyatımı oldum patoloji sonuçlarım temiz çıktı içimiz artık rahattı çünkü kanser değilmişim sonuçlarıma en az bizim kadar sevinen bir doktor tanımamıştık Ameliyatımdan sonra gebe kaldım ve bir ay önce bebeklerimi çok şükür kucağımıza aldık.Gözü kapalı güvenebileceğim tanıdığım tek doktor Ankara’da değil Türkiye çapında tek doktor Doç.Dr.Hasan Onur Topçu iyiki sizi tanımışız iyi ki size güvenmişiz herşey için size çok teşekkür ederiz.

ay…kin

 

Two years ago I had uterine fibroids, where i had had serval operations to clear them in vain. Dr Hassan Onur performed myomectomy surgery on me and he excellently removed 63 Fibroids. One year later Dr Onur suggested i do IVF treatment, Which I ended up going through and miraculously got Pregnant on first attempt. I want to thank Dr Onur Hassan for the miracles you have brought to my life and difference you make in lives of your patients. You are truly a remarkable Doctor and professional that we respect and trust. Thank you for your incredible care, comfort and concern during the procedure and visits . Now I am a normal and healthy mother to be.

…y