Tüp Bebek Tedavisi – Doç.Dr. Onur Topçu

Tüp Bebek Tedavisi

Tüp Bebek Tedavisi Ankara

Laboratuvar ortamında sperm ve yumurtaların bir araya getirilerek döllenme işleminin gerçekleştirilmesine tüp bebek tedavisi denilmektedir. Yüksek oranda başarı sağlanılmakta olan tüp bebek tedavisi sayesinde çocuk sahibi olamayan çiftlerin çocukları olabilmektedir.  Tüp bebek tedavisinin aşamalarına baktığımız zaman ilk olarak âdetin 2. veya 3. Günü itibari ile ilaç kullanımı yapılacaktır. Yumurta takibinizin ne sıklıkta olduğunu ise doktorunuz belirleyecektir. Yumurta takip süreci ile birlikte yumurtaların sayısı, büyüklüğü ve rahim içi tabakasının kontrolü sağlanacaktır. Bu süre ortalama olarak 10 gün kadar sürmektedir.  Bu aşamadan sonra yumurtaların olgun bir hale gelmesi ile yumurta toplama işlemi yapılacaktır. Toplanan yumurtalar ile eşinizden alınış olan spermler döllenir. Oluşan embriyolardan iyi kalitede olanlar seçilerek 2- 3 gün sonra transfer işlemi yapılır. Bu şekilde tüp bebek sahibi olabilirsiniz.

Tüp Bebek Tedavisi Sonrasında Menopoz

Tüm kadınlar belirli bir yumurta rezervi ile doğmuştur. Tüp bebek tedavisi sırasında kadınlardan sadece o ay yumurtalıklarda bulunan yumurtaların geliştirilerek alımı sağlanır. Kadınların tüp bebek tedavisi görmesi menopoz durumunu etkileyen bir durum değildir.

Tüp Bebek Tedavisi Sonrasında Dış Gebelik

Normal yöntemler ile doğrudan hamile kalan kadınlarda dış gebelik durumu 100 gebelikten 2’sinde olmaktadır. Tüp bebek tedavisi sonrasında dış gebelik riskinde biraz daha artış yaşanılmaktadır. Dış gebelik riskinin tüp bebek tedavisi sonrasında daha fazla oranda yaşanılmasının nedeni tüplerin hasarlı olması ve infertiliteye neden olan sebeplerin bulunuyor olmasıdır.

Tüp Bebek Tedavisi İle Cinsiyet Seçiminde Bulunabilmek

Tüp bebek tedavisi sonrasında yapılmakta olan genetik incelemeler ile bebeğin cinsiyet seçimini yapabilmek mümkün olmaktadır. Ancak ülkemizde Tüp Bebek Yönetmeliğine ve yasalara göre bebeğin cinsiyeti üzerinde bir seçimde bulunmak kesin bir şekilde yasaklanmıştır. Bundan dolayı cinsiyet seçimi amacı doğrultusunda yapılmakta olan genetik inceleme yapılamamaktadır. Ülkemizde genetik seçimi sadece cinsiyet seçiminim yapılabilmesi için cinsiyet kromozomu ile taşınmakta olan bir genetik hatalığın bulabilme ihtimalinin olması gerekmektedir.

İki Tüp Bebek Denemesi arsındaki Süre Ne Kadar Olmalıdır?

Bu süreye temel olarak karar verici olan hekim olacaktır. Ankara’da bulunmakta olan Doç. Dr. Onur TOPÇU’ ya göre iki tüp bebek denenmesi sonrasında Beta HCG sonucunda negatif durum gelmişse şayet kadının tekrardan adet görmesini beklemek gerekir. Hiç ara verilmeden veya bir sonraki adet döneminde tüp bebek tedavisine başlanabilmektedir.

Tüp Bebek Tedavisinin Kaç Defa Denenmesine İzin Verilmektedir?

Tüp bebek tedavisi için yapılan denemelerde 5. deneme sonrasında gebelik oranında bir yükselme durumunun gerçekleşmediği gözlemlenir. Ancak çok uç durumlarda 16. veya 17. deneme sonrasında bebek sahibi olabilen çiftler olmuştur. Ancak bu durumlar oldukça uç durumlar olarak örnek verilmektedir. Genel olarak 5. yapılan deneme sınır olarak nitelendirilmektedir.

Tüp Bebek Tedavisi İçin Görüşmeye Gitmek

Tüp bebek tedavisinde başarılı sonuçlar elde edilebilmesi için hekim- hasta ilişkisi oldukça önemli bir boyutta bulunmaktadır. Ankara’da hizmet vermekte olan Doç Dr. ONUR TOPÇU’ da bu konu üzerinde durmaktadır. Tüp bebek tedavisi için görüşmeye gelirken yanınızda önceden yapılmış olan tüm tetkikleri getirmenizde fayda bulunmaktadır. Öncelikli olarak şayet mevcut olarak elinizde varsa rahim filmleriniz, semen analiz, hormon testleriniz görüşmeye gittiğinizde hızlandırıcı bir etki sağlayacaktır. Bu testler yoksa bile uzman hekiminiz bu testleri hızlıca yaparak sürecin ilerlemesini de sağlayacaktır. En başarılı sonuçlar için tüm detaylara dikkat etmeniz gerekecektir. Bu detaylar uzman hekiminiz Doç. Dr. Onur Topçu tarafından size anlatılacaktır.

Tüp Bebek Tedavisi Fiyatları İçin Dr. Onur Topçu’yla İletişime Geçin!

Tüp bebek tedavisi için Dr. Onur Topçu, sizlerle en iyi şekilde ilgilenecek ve teşhise göre tedavi yöntemiyle bebek sahibi olmanız için canı gönülden uğraşacaktır. Hemen şimdi Doç. Dr. Onur Topçu ile görüşmek ve tüp bebek tedavisi ücretleri hakkında bilgi almak için sitede yer alan telefon numaralarını çevirin!

WhatsApp chat
Şimdi Ara!
Yol Tarifi