Histeroskopik Miyom Tedavisi

Aşağıda tıbbi hastalıklar hakkında verilen bilgiler reklam amaçlı değildir. Hastaları bilgilendirme ve tanıtım amaçlı yazılardır. Aşağıda belirtilen hastalıklardan birinin siz de olduğunu düşünüyorsanız, tıbbi öneri ve tedavi için mutlaka bu konu hakkında uzmanlaşmış sağlık profesyonellerine muayene olmanızı öneririz.

Histeroskopik Miyom Tedavisi

Çalıştığım hastanelerde binlerce histeroskopi işlemi gerçekleştirmiş bir hekim olarak histeroskopi işleminin hasta dostu bir işlem olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Histeroskopi gibi hasta dostu bir cerrahi işlemin tüm Türkiye’de yaygın olarak yapılabilmesini sağlamak amacıyla gerek Kadın Hastalıkları ve Doğum Kongrelerinde gerek ise Lokal Toplantılarda Kadın Hastalıkları ve Doğum Asistanlarının ve Uzmanlarının eğitiminde eğitici olarak görev yaptım ve yapmaktayım. Bu hasta dostu cerrahi işleminin yaygınlaşmasını sağlamak için halen aktif olarak çalışmaktayım. Yaptığım özellikli histeroskopi işlemlerinden bazılarını istmosel defekti onarımı, septum (rahim perdesi düzeltilmesi) rezeksiyonu, Asherman sendromu (rahim içi yapışıklık açılması) düzeltilmesi, rahim içi polip ve rahim içi miyom rezeksiyonları gibi işlemleri gerek Youtube kanalımdan gerek ise Instagram sayfamdan izleyebilir, bilgilendirici yazılarımı okuyabilirsiniz.

Miyom Tedavisi ve Kapalı Miyom Ameliyatı sayfalarımdan da detaylı bilgiler alabilirsiniz.

 

Yıllarca Eğitim-Araştırma ve Özel hastanelerde çalıştıktan sonra Kasım 2020’de Doç. Dr. Mustafa Erkan Sarı ile Ankara’da Ancyra Clinic’i kurduk. Hastalarımızı kliniğimizde görüyor, gerekli cerrahi operasyonları anlaşmamız olan özel hastanelerde yapıyoruz.

WhatsApp üzerinden randevunuzu oluşturmak için buraya tıklayarak iletişime geçebilirsiniz.

Ofis histereskopi (tanısal) histereskopi randevuları için 0533 049 66 87 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz. Kendi kliniğimizde, birçok klinikte olmayan kendi histeroskopi cihazımızla ofis (tanısal) histeroskopi işlemini de yapabilmekteyiz.

Doç. Dr. Onur Topçu Histeroskopi
Doç. Dr. Onur Topçu Histeroskopi

Miyom Nedir?

Miyomlar, rahmin kas dokusundan gelişen kanser olmayan tümörlerdir. Kadınlarda en sık görülen pelvik tümörlerdir. Ancak bu kadar sık görülmesi kadınları korkutmamalıdır. Çünkü miyomların, rahimden çıkarılma ameliyatı olan miyomektomi ameliyatı ancak miyomlar kadınlarda bir şikâyete neden olursa yapılır.

Submukoz Miyom

Submukoz miyom; rahmin iç duvarıyla ilişkisi olan miyomlar için kullanılan bir terimdir. Gebelik sonuçlarını kötü yönde etkileyebilen bir miyom türüdür. Submukoz miyomlar tamamen rahmin içinde (Tip 0) bulunabileceği gibi yüzde 50’sinden fazlası (Tip 1) veya yüzde 50’den az bir kısmı (Tip 2) rahim içinde bulunabilir. Gebelik şansını arttırmak amacıyla submukoz miyomların çıkartılması gerekebilmektedir. Bu tip miyomlar, histeroskopik cerrahiue uygun olan miyomlardır.

Histeroskopik Miyomektomi

Bu ameliyat şeklinde karından herhangi bir kesi yapılmamaktadır. Histeroskop denilen cerrahi alet ile rahmin içine vajenden girilerek yapılan bir ameliyat şeklidir. Ancak her miyom için bu ameliyat şekli mümkün değildir. Sadece submukoz (rahmin iç tabakasından köken alan) miyomların tedavisinde uygulanabilen bir cerrahi şeklidir. Bu cerrahide özellikle 4-5 cm’den küçük miyomlarda yüz güldürücü sonuçlar alınmakta ve hasta aynı gün evine dönebilmektedir.

 

Detaylı bilgiler için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Sağlıkla kalın..

Prof. Dr. H. Onur Topçu
Kadın Hastalıkları & Doğum-Tüp Bebek ve İleri Derece Jinekolojik Endoskopi Uzmanı

 


HASTA YORUMLARI

Onur hoca sürecin en başından ameliyat sonrasına kadar her aşamada çok destekçi ve cesaretlendirici oldu. Sürecin tüm detaylarını eksiksiz ve net bir şekilde anlatarak bizi en iyi ve doğru şekilde bilgilendirdi. Onur hocama çok teşekkür ediyor ve kesinlikle bu alanda bir doktor arayışında olanlara t avsiye ediyorum.

Arz*** A***

Ben Çinde yaşıyorum. Yoğun ve uzun süren kanamalar nedeniyle, yaptırdığım tetkiklerle birlikte Onur hocadan online randevu aldım. Görüşmemizde rahim içi miyom teşhisi koydu ve ameliyat olmam gerektiğini anlattı. Çok bilgili ve açıklayıcı şekilde her sorumu özenle yanıtladı, beni çok rahatlattı. 6 ay sonra Türkiye’ye geldiğimde de operasyonumu başarıyla gerçekleştirdi. Sonrasında da sık sık arayarak ilgilendi. Bilgi ve deneyiminin yanı sıra, nezaketi ve ilgisiyle de güven hissi verdi. Kendisi ve ekibine sonsuz teşekkürler…

Zey*** G***

Onur hoca okadar açıklayıcı anlatıcı sakin bir tavrı varki hastalığınızı onun ağzından dinlediğiniz de hastalığı bile seviyorsunuz. Ameliyatımı kapalı yaptı ve çıkınca zaten ayaktaydım. Hiç yatma gereği de duymadım. Kliniğine ilk gittiğinizde sizde anlayacaksınız ne kadar uzman ve kendinden emin bir doktor olduğunu.

cer.. t..