Kapalı Rahim Ameliyatı – Doç.Dr. Onur Topçu

Kapalı Rahim Ameliyatı

  Kapalı Rahim Ameliyatı Ankara

  Rahim içi duvarına herhangi, bir etki edemeyen, kanama yapmayan ve büyüme durumu olamayan miyom ya da yumurta kistleri, herhangi bir yakınmalara sebebiyet vermiyorsa cerrahi bir tedavi uygulanmasına gerek duyulmaz. Ancak; endometriozis, adenomiyozis, rahim sarkması, jinekolojik kanser durumları ya da sebebi saptanılamayan kanama durumları gözlemlendiği takdirde rahmin alınması gerekebilir.

  Kapalı Laparoskopik Histerektomi Operasyonu Nasıl Yapılır?

  Rahmin alınması yapılırken açık ameliyat ya da laparoskopi tekniği uygulanmaktadır.  Rahmin alınması gerektiği durumlarda açık ya da kapalı ameliyatın yapılması sağlık durumu ve rahim boyutuna göre farklılık gösterebilmektedir. Günümüzde yapılmakta olan laparoskopi tekniği kullanılarak yapılmakta olan histerektomi operasyonları, hızlı iyileşme ve estetik kaygısından dolayı hızlı iyileşme süreci düşünüldüğü zaman oldukça tercih edilmektedir.

  Yaklaşık olarak 1 ile 1,5 saatte tamamlanmakta olan laparoskopik histerektomi ameliyatı yapıldıktan sonra ise herhangi bir problem oluşmadığı zaman hasta, ertesi gün taburcu edilebilmektedir.

  Kapalı Rahim Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Rahmin alınması ile ilgili karar verildikten sonra tahlil ve testlere göre ameliyatın yapılma durumu planlanmaktadır. Ameliyat öncesi süreçte genel anestezi alınımına herhangi bir engel yoksa anestezi uygulanması için hasta, ameliyathaneye götürülür. Uyku moduna geçen hastanın kasık bölgesine ve göbek deliğine 1 santimlik küçük kesitler atılmaktadır.  Batına operasyonu görüntülemek amacıyla kamera gönderimi yapılır. Karın ve kasık bölgelerine atılmış olan kesikler sonucunda yerleştirilmiş olan özel cihazlar ile rahmin alınması sağlanır ve vajenden çıkarım işlemi gerçekleştirilir.

  Ameliyat sırasında oldukça küçük boyutlu kesitlerden faydalanılmaktadır. Bu sayede ağrının minimum seviyede olması ve hastanın iyileşme durumu çok daha kısa sürede olmaktadır.

  Kapalı Rahim Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Rahmin alınabilmesi için yapılmakta olan açık ya da kapalı ameliyatların süresi birbirine yakın olmaktadır. Fakat, ameliyat esnasında bazı durumlar meydana gelebilir ki bu da ameliyatın uzamasına sebep olabilir.

  Kapalı Rahim (Total Laparoskopik Histerektomi)  Ameliyatı Sonrası  

  Kapalı rahim ameliyatı sonrasında dikkat etmeniz gereken bir takım durumlar bulunmaktadır. Bunları uzman hekiminiz size detaylı bir şekilde aktaracaktır.  İlk olarak kapalı rahim ameliyatından sonra duş almak isterseniz 2 gün kadar beklemenizde fayda bulunmaktadır.  Ameliyat sonrasında 40 gün süre ile küvet, havuz ve denize girmeniz önerilmemektedir. 10 gün sonrasında kendiliğinden kaybolan dikişler için doktora gidilmesine gereklilik bulunmamaktadır. 1-2 haftalık süresince lekelenme durumun yaşanılması normal bir durumdur. Bunun haricinde ağrılı ve yoğun bir şekilde kanama yaşamanız halinde doktorunuza muayene olmayı ihmal etmemeniz faydalı olmaktadır. Doktorunuzun size vermiş olduğu ilaçları tam ve eksiksiz bir şekilde kullanmalısınız.

  Ameliyat sonrasında doktorunuzun tavsiyelerine eksiksiz bir şekilde uygulamalısınız. Sizin için tam bilgileri Doç. Dr. Onur Topçu ile alabilmeniz mümkündür.

  Kapalı Rahim Ameliyatı Hakkında Her Şey İçin Doç. Dr. Onur Topçu’ya Ulaşın!

  Doç. Dr. Onur TOPÇU tarafından Ankara’da yapılmakta olan laparoskopik histerektomi yani kapalı rahim ameliyatı ile alakalı tüm bilgileri, iletişim numaralarını arayarak ya da randevu alarak alabilirsiniz. Kapalı rahim ameliyatı ile ilgili fiyat bilgisini doktorunuzdan gerekli tüm bilgileri alarak net bir şekilde öğrenebilirsiniz. Net bir fiyat belirlenebilmesi için ön muayene esnasında doktorunuzdan fiyat bilgisini de talep edebilirsiniz. Bazı özel sağlık sigortaları, laparoskopik histerektomi ameliyatını karşılayabilmektedir. Bu nedenle, kapalı rahim ameliyatı ücreti hakkında en net bilgiyi Doç. Dr. Onur Topçu’dan hemen alabilirsiniz!

  WhatsApp chat
  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi