Kapalı Rahim Ameliyatı

Portföy Description

Aşağıda tıbbi hastalıklar hakkında verilen bilgiler reklam amaçlı değildir. Hastaları bilgilendirme ve tanıtım amaçlı yazılardır. Aşağıda belirtilen hastalıklardan birinin siz de olduğunu düşünüyorsanız, tıbbi öneri ve tedavi için mutlaka bu konu hakkında uzmanlaşmış sağlık profesyonellerine muayene olmanızı öneririz.

Kapalı Rahim Ameliyatı (Laparoskopik Histerektomi)

Kapalı rahim ameliyatı, hasta dostu bir ameliyattır. Çünkü bu ameliyat şekli; hastada daha az ağrı, daha az kanama, daha iyi kozmetik sonuçlar, daha çabuk iyileşme dönemi ve hastanede daha az kalma gibi bir çok avantajlar bulundurmaktadır. Ameliyat süresi, tecrübeli ellerde yaklaşık  olarak 30-40 dakika sürmektedir.

Kapalı ameliyat tekniğinde tecrübe, deneyim çok önemlidir. Yıllarca, kapalı (laparoskopik) cerrahi yapılan kliniklerde aktif olarak çalıştım ve yönettim. Binlerce kapalı ameliyat gerçekleştirerek, hastalarıma faydalı olmaya çalıştım. Ayrıca bu kapalı rahim ameliyatı şeklinin ülkemizde daha yaygın yapılabilmesi için hem kadın doğum ihtisası yapan asistan hekimlerin hem de meslek sonrası eğitim kurslarına katılan kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarının eğitiminde eğitici olarak aktif rol oynadım ve rol oynamaktayım.

Hastalarımın maksimum fayda görebilmeleri için ameliyatların uygun endikasyon (gerekçe) ile ve uygun cerrahi teknik ile yapılması gerektiğine inanmaktayım. Ana merkez olarak Ankara’daki kliniğimde hastalarımı görmekteyim. Ancak ayın bazı günlerinde İstanbul’da yaşayan ve Ankara’ya gelme imkânı olmayan herhangi bir nedenle kapalı rahim ameliyatı yapılması gereken hastaları İstanbul’da görmekteyim. Ayrıntılı bilgi ve Ankara veya İstanbul randevusu için iletişim kısmında bulunan telefon numarası aracılığı ile iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp üzerinden randevunuzu oluşturmak için buraya tıklayarak iletişime geçebilirsiniz.

 

Yukarıda da belirttiğim gibi bu kapalı (laparoskopik) histerektomi yöntemi hasta dostu bir yöntemdir. Bu yüzden daha fazla sayıdaki hastanın bu ameliyat şeklinden yararlanmasını istiyorum ve bunun için halen çaba harcıyorum.

 

Kapalı rahim ameliyatı (Laparoskopik Histerektomi) hakkında bilgilendirici bu yazıyı anlamak için hangi durumlarda rahmin alınması gerektiği ve diğer rahim ameliyatları tiplerini de bilmek gerekmektedir. Farklı alternatifler hakkında bilgi sahibi olmanın, herkesin temel bir hakkı olduğunu düşünmekteyim. Bu yüzden, çok aşırı detaya girmeden, hangi durumlarda rahmin alınması gerekebileceğini ve tüm rahim ameliyatı tekniklerini anlatmaya çalışacağım.

 Rahmin Alınmasının Gerekebileceği Durumlar

 • Miyomlar
 • Endometriozis hastalığı
 • Adenomyozis hastalığı
 • Şiddetli rahim kanamaları (tedaviye rağmen durmayan)
 • Endometrial hiperplaziler (özellikle atipili hiperplaziler)
 • Vajinal prolapsus
 • Kanser (rahim kanseri, rahim ağzı kanseri, yumurtalık kanseri)
 • Pelvik inflamatuar hastalıklardır.

Rahim Alınması Sırasında Yumurtalıklar da Alınır Mı?

Rahim alma ameliyatı hangi teknik ile yapılırsa yapılsın, ameliyat sırasında yumurtalıkların (overler) alınabilme imkanı vardır. Yumurtalıkların alınması, hastanın rahim alma ameliyatına ek risk getirmemektedir.

Burada önemli olan ameliyat öncesinde, rahim alma ameliyatı sırasında yumurtalıkların alınıp, alınmaması kararını vermektir. Hasta menopoz öncesi dönemde ise yumurtalıklarının alınmasına bağlı olarak şiddetli sıcak basmaları, kemik erimesi, kolesterollerde artma gibi istenmeyen bazı durumlar yaşayabilir. Ancak ileride yumurtalıklardan köken alabilecek kanser gibi hastalıklar açısından da yumurtalıklar alınmadığı zaman, halen risk altında olacaktır. Burada önemli olan yumurtalıkların alınmasının hastaya ne gibi avantaj ve dezavantaj getirdiğini hastaya açıkça anlatmak ve bu konuda beraber karar almaktır.

Rahim Alma Ameliyatı (Histerektomi) Teknikleri

 1. Laparatomi (açık) ile histerektomi
 2. Vajinal histerektomi
 3. Kapalı rahim ameliyatı (Laparoskopik histerektomi)

 

 1. Açık (Laparatomi) histerektomi : Bu ameliyat şeklinde, karın bölgesinde cilde yaklaşık 10 cm uzunluğunda bir kesi yapılarak, rahim alma ameliyatı (histerektomi) gerçekleştirilir. Yapılan bu kesi çoğunlukla sezaryen ameliyatı sırasında yapılan kesiye benzerdir. Tıp dilinde transvers bir kesi denilen yatay bir kesi yapılır. Nadiren göbeğe doğru uzanan dik bir kesiye (vertikal) ihtiyaç duyulur. Günümüzde bu açık yolla yapılan cerrahi, yerini hasta açısından birçok avantajları bulunan kapalı (laparoskopik) rahim alma ameliyatına, tamamıyla bırakmak üzeredir.
 2. Vajinal histerektomi: Bu ameliyat şekli, çoğunlukla rahim sarkması olan kadınlarda uygulanabilen bir rahim alma yöntemidir. Daha az ağrı, karında kesi olmaması gibi birçok avantajları vardır. Ancak çoğunlukla sadece vajinal prolapsus (sarkma) durumu olan kadınlarda uygulanabileceği için kullanım alanı kısıtlıdır.
 3. Laparoskopik (kapalı) histerektomi: Bu ameliyat şeklinde hastaya büyük kesiler yapılmamaktadır. Hastaya yapılan en büyük cilt kesisi yaklaşık 1 cm uzunluğunda olmaktadır. Bu 1 cm’lik cilt kesisi çoğunlukla göbek hizasından yapılır. Bu göbek hizasından yapılan 1 cm’lik kesiden, gelişmiş teknolojiye sahip bir kamera, hastanın karnının içine yerleştirilir. Bu kamera sayesinde büyük büyütmede, dokular cerrahın karşısındaki ekrana yansıtılır ve çok titiz, hassas bir cerrahi uygulanmasını sağlar. Göbek seviyesinden yapılan bu kesi dışında, yarım santim uzunluğunda 2 veya 3 farklı noktadan cilt kesisi yapılır. Bu kesilerden içeriye yerleştirilen gelişmiş teknolojiye sahip cerrahi aletler ile ameliyat tamamlanır.

 

Aşağıda paylaştığım videoda kapalı yöntem ile gerçekleştirdiğim bir rahim alma ameliyatımı (laparoskopik histerektomi) Youtube üzerinden izleyebilirsiniz.

Aşağıda paylaştığım bağlantılar ile Instagram üzerinden ilgili videolara ulaşabilirsiniz.

Bitmeyen kanamaları olan hastamızın kapalı rahim alma ameliyatını gerçekleştirdik. Kapalı ameliyatın hastalar için bir çok avantajları vardır. ? Daha az ağrı ? Daha az kanama ? Daha iyi kozmetik sonuçlar ? Daha çabuk günlük hayata, işe başlama ? Daha küçük kesiler gibi.
Kapalı rahim ameliyatı sırasında, rahimde sarkma olan veya olma ihtimali olan hastalarımıza kapalı yolla sarkma önleyici ameliyatta yapabilmekteyiz. Bugünkü hastamıza kapalı rahim alma ameliyatı sonrası @dr_meltem_antalyali ile kapalı olarak pektopeksi ameliyatını da gerçekleştirdik?
Kapalı ameliyatların hastalar için bir çok avantajları vardır. Lütfen laparoskopik (kapalı) ameliyatlar için hekiminizden bilgi alınız. Bugün de Kırşehir’den gelen hastamıza şifa olmaya çalıştık??
47 yaşında, daha önce geçirdiği ameliyatlar yüzünden ciddi yapışıklıkları olan hastamızın kapalı rahim ameliyatı başarıyla tamamlandı.

 

Bugün de haftaya kapalı rahim ameliyatı ile başladık. Bugünkü ameliyatımızın nedeni rahmi neredeyse 1 kilogram ağırlığa getiren myom idi. Kapalı ameliyatlar, hastalar için bir çok avantaj sağlar. Daha hızlı iyileşme, daha az kesi, çabuk ayağa kalkma, estetik açıdan büyük kesi olmaması gibi. Tecrübeli ellerde zorlu cerrahiler dahi kapalı yöntemle yapılabilmektedir?
Yine bir cumartesi günü, endometrozisi ve adenomyozisi olan hastamızı hem ağrılarından hem de aşırı kanamalarından kurtardık inşallah???
Kapalı rahim ameliyatı, özellikle obez hastalar için bir çok avantaj sağlamaktadır. Meme kanseri olan 60 yaşındaki hastamızın iki taraflı kistleri de olunca, rahim ve yumurta alma ameliyatını gerçekleştirdik. Çok şükür, sorunsuz, güzel bir ameliyat oldu??

Sağlıkla kalın..

Prof. Dr. H. Onur Topçu
Kadın Hastalıkları & Doğum-Tüp Bebek ve İleri Derece Jinekolojik Endoskopi Uzmanı

 


HASTA YORUMLARI

 

Merhabalar, Onur Hocamı buradaki yorumlardan tanıdım. Yaklaşık 10 yıldır yoğun kanamalar, uykudan uyandıran sancılar, rahimde kalınlaşma-büyüme, polipler, miyomlar ve sürekli cerrahi operasyonlar geçiriyordum. Artık o kadar canım yanmıştı ki açık ameliyata hiç sıcak bakmadım. Bu nedenle kapalı cerra hi araştırmaya başladım. Birçok doktor kapalı cerrahi ameliyatına yanaşmadılar. Açık ameliyatı önerdiler ve kabul etmedim. Ta ki Onur Hocam’ la tanışana kadar… Beni o kadar güzel aydınlattı ki hiç düşünmeden kapalı cerrahi rahim ameliyatını olmaya karar verdim ve oldum. Ertesi gün taburcu edildim. Bu benim için büyük bir rahatlıktı. Benim bir de miyomlarım idrar torbama baskı yaptığı için idrar tutamama sorunum vardı ve yaşam kalitem bitmişti. Ürologların vermediği ilaç kalmamıştı. Bu sorunumu da Onur Hocam ortadan kaldırdı. Şimdi ise çok rahatım. Her şey için Onur Hocam ve ekibine sonsuz teşekkür ederim. İyi ki varsınız, iyi ki tanımışım sizi… Yolunuz açık, başarılarınız daim olsun.

Gön*** G***

Yıllardır ertelediğim ve daha öncesinde alanında oldukça yetkin olduğunu düşündüğüm dört uzman doktor görüşü ile sadece myom sıkıntım olduğunu sandığım rahatsızlığımın rahim damarlarının varisleşmesi etkisi ile ekstra ağrılı olduğunu öğrendim ve sadece çok kıymetli Onur Bey bana myom almanın bendeki sancı ve ağrıları dindirmeyeceğini söylemesi, muayene esnasında kaygı ve heyecanla bahsetmeyi unuttuğum(nedense doktor karşısında bir tutukluk olur ya hani:) )her bir şikayetimi kendisinin benden çok daha doğru ve peş peşe sıralaması ilk muyaenede çok büyük bir güven duymamı sağladı. Kendimi tam bir güven ve huzur ile ona emanet ettim ve çabucak ameliyat olmaya karar verdim. Çevremde benim gibi rahatsızlıklar yaşamış ve ameliyat olmuş tüm tanıdıklarıma göre çok daha konforlu ve hızlı iyileşme süreci gösteren oldukça başarılı bir ameliyat geçirdim. Her an sorularıma olabildiğince çabuk dönüt vermesi iyileşme sürecimde de kaygı yaşamamamı sağladı. İyi ki onca zaman ertelemeşim ki kader karşıma böylesi bir uzman çıkardı. Çevremdeki her kadın hastalıkları şikayeti olan dostuma sonuna kadar referans oluyor, o gönül rahatlığıyla da buradan eski ben gibi arayış içerisinde olan hemcinslerime şiddetle tavsiye ediyorum. Kendimi ona, kızlarımı da kıymetli eşine emanet etmekten çok mutluyum..İyi ki yollarımız kesişti, gerçekten çok çok mutluyum sizleri tanıdığıma canım doktorlarımız

Bil*** U***

 

Uzun yıllardır yaşadığım sorunlarımdan dolayı Onur Hocam’a muayene için gittim.İlk muayenede verdiği cesaret ve güven ile laporoskopik(kapalı) rahim alma ameliyatımı gerçekleştirdi.Zorlu bir operasyon olmasına rağmen sonrasın da ne bir ağrım, ne bir sızım olmadı.Sanki uyuyup uyanmışım.Ameliyatımın 3. günün de normal hayatıma döndüm ve bir an o yıllardır çektiğim şikayetlerim hepsi geçti gitti.Onur Hocam’n güler yüzü, ilgisi ve alanında uzman bir tavrıyla çok rahat bir operasyon geçirdim.Bana göre saygıdeğer Onur Hocam kusursuz olarak nitelendirebileceğim, cerrahi becerisi insan psikolojisinden anlayan, karşısındakine güven veren, empatik yaklaşımı ile hasta doktor ilişkisinin nasıl olması gerektiğinin en önemli örneğidir.Prof.Dr.Onur Topçu alanında harika, işinin uzmanı mükemmel bir doktorumuz iyi ki var saygıdeğer Hocamız her şey için çok teşekkür ediyorum.Bir de bunu atlamadan geçemem gerek klinik çalışanları, gerekse hastane hepsi mükemmeldi. Ellerinize, emeklerinize sağlık

Ed.. Ak..

Onur Hocam ile pandemi döneminde yollarımız kesişti. Hocam muayene etmeden önce covid-19 olabileceğimi söylediler. Onur hocam ile görüştüğümüzde covid-19 dahi olsan seni ameliyat edeceğim demişti. O çaresiz halimle çok mutlu oldum. Tüplerimden birinde apse oluşmuştu hocam kapalı laparoskopi ameliyatı yaparak ve sonrasındaki hastane sürecinde bana verdiği tüm destekleri için çok teşekkür ederim. 5 ay önce de rahim ve yumurtalıklarımın alınması, idrar kesemin toparlanması gerekiyordu. Hiçbir doktor araştırmadan hocama geldim iyi ki de geldim. Çevremden hep bu ameliyatların çok ağrılı ve zor geçtiğini duymuştum. Fakat hocam sayesinde hiçbir zorluk yaşamadan kolaylıkla bu süreci atlattım. Hocamı herkese gözüm kapalı tavsiye ederim. Her şey için çok teşekkür ederim hocam. Başarılarınız daim olsun.

Şul*** S***

 

Merhaba doktor sitesi okuyucuları,,, Onur bey’i derin endometriozis ameliyatı olan yakın bir arkadaşım tavsiyesi ile tanıdım,,, Tesadüfen 12 cm myom um olduğunu öğrendiğimde doktor araştırmasına girdim,,,gittiğin tüm hekimler myomun büyüklüğünden dolayı açık operasyon olmam gerektiğini söylediler,,, aslında çok detaycı ve fazlasıyla panik biriyim bir an önce myomdan kurtulmak istiyordum,,,hiç kapalı dan umudum yokken arkadaşımın tavsiyesi üzerine onur beyden randevu aldım,,,tabi gitmeden önde kendisini ,,,yaptığı operasyonları,,,araştırdığımda boşuna zaman kaybettiğimi gideceğim tek adresin o olduğunu anladım Kendisi laporoskopik operasyonlarında ciddi mesai harcamış ,,,çok deneyimli ,,donanınlı bir hekim,, Her detayı benim anlayacağım şekilde izah etti,,,on dak içinde zaten ameliyat kararı aldım,,,tarihi koyduk hastaneyi ve sigorta işlemlerimi sevgili asistanı tüm detaylarına kadar ilgilendi,, Yaklaşık bir ay önce ameliyat oldum,,,bir gün hastanede kaldım,,,ağrısız ,,,sancısız ,,,çok konforlu bir şekilde operasyon oldu,,, Ameliyat olalı yaklaşık bir ay oldu ,,,4 gün sonra işe başladım,,,bir haftadır spor rutinime başladım,,, Doktor olarak çok tecrübeli donanımlı bir hekim olması dışında ,,,kişilik olarak da empati kurabilen içten çok değerli bir insan Kendisine çok teşekkür ediyorum🙏

Züb*** Y***

Onur hoca sürecin en başından ameliyat sonrasına kadar her aşamada çok destekçi ve cesaretlendirici oldu. Sürecin tüm detaylarını eksiksiz ve net bir şekilde anlatarak bizi en iyi ve doğru şekilde bilgilendirdi. Onur hocama çok teşekkür ediyor ve kesinlikle bu alanda bir doktor arayışında olanlara t avsiye ediyorum.

Arz*** A***

Onur hocam ile tesadüfen pandemide tanıştık. İyi ki de tanışmışız. Annemin sebebi bulunamayan karın ağrısını yalnızca Onur hocam çözdü. O kadar cana yakın ve başarılı ki gözümü kapatıp kendimi emanet edebildiğim nadir doktorlardan… İyi ki siz hocam.

Eda S***

Güleryüzlü, ilgili, güven veren ve işinin ehli; gözünüz kapalı kendinizi emanet edebileceğiniz nadir doktorlardan Onur Hocam iyi ki yollarımız kesişmiş

Şul*** S***

Ben Onur Beyi bir dr arkadaşım vasıtasıyla tanıdım. Son derece bilgili, kendinden emin bir hekim. Aradığınızda rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz, tüm sorularınıza anında tatmin edici cevaplar bulabiliyorsunuz. Ağrısız ve konforlu bir ameliyat süreci sonunda tüm şikayetlerimden kurtuldum sayesinde. Doğru zaman, doğru teşhis, doğru tedavi ve doğru hekim. Herşey benim için çok güzel oldu. Sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

Haz*** P***

Selamlar hocamla çok ağrılı ve zor bir süreçte tanıştık bire bir anlatımı çok rahat ve başarılı cerrahi ve tedavi süreci yaşadım iyiki tanımışım tereddüt etmeden kendınızı emanet edebilirsiniz elinize emeğinize sağlık hocam teşekkürler 👍🧿💐

Ülk*** Ö***

Merhabalar ! Aniden başlayan ve bir türlü durmak bilmeyen kanamam vardı. Hastaneye gittiğimde rahim kalınlığı teşhisi konuldu ve rahim küretajı yapıldı. Fakat buna rağmen kanamam durmadı ve artarak devam etti. Hemoglobin değerim 7-8lere kadar düşmüştü bu süreç beni psikolojik olarak çok yıpratmış, y aşam kalitemi oldukça düşürmüştü. Ne yapacağımı bilemez haldeyken internette rahatsızlığımla ilgili araştırma yaptığım sırada Onur Hocanın ismiyle karşılaştım. Onu karşıma Allah çıkarmıştı yaptığı işlemleri izledim. Alanında ne kadar uzman olduğu paylaştığı video ve yapılan yorumlardan anlaşılıyordu. Kendisiyle hemen iletişime geçtim muayeneye gittiğimde beni güler yüzle karşıladı. Bu davranışı bana kendimi güvende ve iyi hissetirdi. Doğru yere geldiğimi anlamıştım. Onur Hocam rahatsızlığımın ne olduğunu ve yapılması gerekenleri anlaşılır bir şekilde anlattı. Gerekli görüşmeler sonucunda laparoskopi yöntemiyle rahim ameliyatı yapılması gerektiğini söyledi. Ameliyat öncesi ve sonrası hep yanımda oldu sorularımı tatlı dille yanıtladı (benim canım doktorum) ameliyatım başarılı geçti ertesi gün ayağa kalktım ve çok fazla ağrım olmadı hızlıca iyileştim benim gibi hasta yorumlarıyla doktor arayanlara Onur beyi şiddetle tavsiye ediyorum başka yerlere giderek zaman kaybetmeyin gerçekten mükemmel bir insan ve alanında son derece uzman bir hekim buradan Onur bey ve ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum ?? iyi ki varsınız iyi ki sizi tanımışım. Teşekkürler sevgili doktorum Onur Topçu ???

Yas*** E***

Merhabalar ! Aniden başlayan ve bir türlü durmak bilmeyen kanamam vardı. Hastaneye gittiğimde rahim kalınlığı teşhisi konuldu ve rahim küretajı yapıldı. Fakat buna rağmen kanamam durmadı ve artarak devam etti. Hemoglobin değerim 7-8lere kadar düşmüştü bu süreç beni psikolojik olarak çok yıpratmış, y aşam kalitemi oldukça düşürmüştü. Ne yapacağımı bilemez haldeyken internette rahatsızlığımla ilgili araştırma yaptığım sırada Onur Hocanın ismiyle karşılaştım. Onu karşıma Allah çıkarmıştı yaptığı işlemleri izledim. Alanında ne kadar uzman olduğu paylaştığı video ve yapılan yorumlardan anlaşılıyordu. Kendisiyle hemen iletişime geçtim muayeneye gittiğimde beni güler yüzle karşıladı. Bu davranışı bana kendimi güvende ve iyi hissetirdi. Doğru yere geldiğimi anlamıştım. Onur Hocam rahatsızlığımın ne olduğunu ve yapılması gerekenleri anlaşılır bir şekilde anlattı. Gerekli görüşmeler sonucunda laparoskopi yöntemiyle rahim ameliyatı yapılması gerektiğini söyledi. Ameliyat öncesi ve sonrası hep yanımda oldu sorularımı tatlı dille yanıtladı (benim canım doktorum) ameliyatım başarılı geçti ertesi gün ayağa kalktım ve çok fazla ağrım olmadı hızlıca iyileştim benim gibi hasta yorumlarıyla doktor arayanlara Onur beyi şiddetle tavsiye ediyorum başka yerlere giderek zaman kaybetmeyin gerçekten mükemmel bir insan ve alanında son derece uzman bir hekim buradan Onur bey ve ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum ?? iyi ki varsınız iyi ki sizi tanımışım. Teşekkürler sevgili doktorum Onur Topçu ???

Yas*** E***

 

Onur hocamın elleri gerçekten sihirli,mucizelerle dolu bir hekim.O iyi bir doktor olmanın yanında iyi de bir insan.Hiç egosu olmayan bizden birisi.Sekiz seneden fazla endometriozis ile uğraşmaktaydım. Gittiğim bütün doktorlar ameliyat diyordum ben bir türlü ikna olmuyordum.Sonra Onur hocamı buldum ona gittiğimde ilk muayenede tahlil yapmadan, eski sonuçlara bakmadan herseyi bildi o kadar olaya hakimdi ki ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Ameliyat olmaya karar verdim ama ameliyat gününe kadar bir panik hastası olarak hocamın burnundan getirdim sürekli arayıp soru soruyordum.Ama hocam bütün aramalarımı açtı ve bıkmadan usanmadan cevap verdi.İnsanın zor gününde yanında olmak bu olsa gerek.Panik olmamdan dolayı ameliyat günü ilk sırada beni aldı ameliyata önce odama geldi diğer doktorlara bir şey söylemek istemiyorum ama çoğu bir telefonla ameliyathane çağırıyordu Onur hocam kendi geldi elimi tuttu moralini verdi üstünede sakinleştiriciyide vurunca ven leyla vaziyettte?ameliyata gittim.Evet zorlu bir ameliyat olmuş 4 bucuk saat sürmüş ama hocam o sihirli elleriyle herseyi halletmiş onun için diyorum mucizevi doktor diye.Ameliyat sonrasında da hep yanımizdaydi yine benim bitmek bilmeyen sorularımı cevapladı. Allah senden razı olsun hocam artık kadın hastalıklarında dilimde tek bir doktor var o da ONUR TOPÇU. Çevremdeki herkesi hocama gönderiyor ve tavsiye ediyorum. Hocsm benim için aileden biri kardeşim gibi oldu.O kadarda mütevazi bir insan.Önce insan sonra hekim mi dersek insan olmanın tek örneğidir Onur hocam.Sonsuz teşekkürler hocam

Mel*** A***

1.5 yıldır şiddetli karın ağrısı ve şişkinliğim vardı.Bir türlü teşhis konulamadı.Bağırsaklardan dolayı olabilir denildi ve ilaçlar verildi fakat hiç bir rahatlama olmadı.Kadın-Doğuma gittim endometriyozis denildi ben de internetten Doç.Dr.H.Onur Topçu ile ilgili yorumları okudum ve bağlantıya geçti m hemen randevu oluşturuldu.Doktor bey o kadar Güler yüzle ve kendine güveniyle beni çok rahatlattı.Hemen tedavimi düzenledi Dr.Onur bey .Ben Konya Akşehir de çalışıyorum.Doktor bey her ay iletişime geçti tedavinin nasıl sonuç verdiğine dair ve ameliyat gününü belirledik.Normalde ben panik biriyim fakat Doktor bey anlayışı ile Güler yüzüyle o kadar psikolojik olarak çok rahat girdim ameliyata.Ameliyat sonrası toparlanma sürecimde o kadar rahat oldu Kİ.Doktor bey e çok teşekkür ediyorum eline ve yüreğine sağlık herşey için çok ama çok teşekkür ederim

Den*** K***

 

Bazen öyle anlar olur ki, ağrıdan acıdan ızdırap çeker hale gelirsiniz.Yaşam kaliteniz düşer, hayattın akışını kaçırırsınız.Endometriozis, adenomyozis… daha ismini tellaffuzda zorlandığımız birçok kadın hastalıkları hayatımızın ortasında yer alır.İşte böyle durumlarda kendimizi çaresiz hissederiz .Hastane hastane, doktor doktor derman ararız.Tam da bu noktada DOÇ.DR. HASAN ONUR TOPÇU hocam hayatımıza bir SÜPER KAHRAMAN olarak dokunur.İlk muayene aşamasından tutun, ameliyat öncesi ve sonrası insanı sakinleştiren yaklaşımıyla MÜKEMMEL BİR DOKTOR’ dur kendisi. Regl ağrısı dediğimiz ve dayanmaya çalıştığımız tüm şikayetlerin sebep ve sonuçlarını tam olarak açıklayan bilgi birikimiyle alanında ÇOK BAŞARILI BİR DOKTOR.Kendisine ne kadar teşekkür etsem az .SEVGİ VE SAYGILARIMLA
Özl.. Ü..

 

İyi günler, eşim panik atak hastası. Rahimde teşhis konduğu zaman en büyüğü 7 cm olan çok fazla (kum torbası gibi demiş doktor) myomlar vardı. Acil ameliyat olmalısın, açık yapılacak, tek tek temizleyemeyiz, tüm rahim, yumurtalıklar ve tüpler alınacak, 3 gün hastanede yatacaksın. Biri bile kötü huyl u çıkarsa kemoterapi vs. Sert ve kesin bir tavırla anlatmış kıymetli doktor. Tabi nereden bilsin, hastane korkusu olan panik atak hastası olan karşısındaki kişiyi zor ikna etmişim kontrole gitmeye. Tam 5 sene kaçtı ameliyattan. Bu arada komşularımızla açık ameliyat olanları ve yaşadıklarını da gördü. Panik bozukluğu iyice ilerledi. Bir şekilde ameliyat da olması lazım. Aradan 5 yıl geçmiş 7cm olan kaç cm olmuş belli değil. Eşime fark ettirmeden doktor aramaya başladım ve kısmet Onur Bey’i buldum. Kendisine durumu anlatan bir eposta gönderdim. Sonuçta panik atak hastası, hastane korkusu olan özel bir hasta ile sabırla ilgilenmesi gerekecekti. Sağ olsun yardımcı olmayı kabul etti. Ama bizim Onur Bey’e uğramamız için bir ay daha uğraşmamız gerekti. Muayenede myomlarin daha da büyüdüğü, yayıldığı ve vaginaya baskı yapacak hale geldiğini öğrenmiş olduk. Zaten geçmeyen bel ağrılarının sebebinin myomlar olabileceği bize fizik tedavi uzmanınca ifade edilmişti. Ama sadece kontrol için gidelim diye ikna etmiştik. Ameliyat olma niyeti yoktu eşimin. Doktorumuz iki gün sonraya boş günüm var. Hemen yapalım yoksa 3 ay beklemeniz gerekebilir dedi ve eşimi bir şekilde ikna etti. Görüşmede ben yumurtalıklar alınmasın demiştim. Onur Bey eşimin yaşını, menopoza çoktan girmiş olduğunu ve psikolojik sıkıntılarından dolayı düzenli takip yaptıramama ihtimalini dikkate alarak tümünün alınmasını tavsiye etti ve kararı bize bıraktı. Sonunda ameliyat başarılı bir şekilde kapalı olarak yapıldı. Hatta myomlarin çok fazla yayılmış olması nedeniyle beklenenden biraz daha uzun sürdü. Sanırım başka bir hekim bu durumda açığa döner bu kadar uğraşmayabilirdi. Bir gece hastanede kaldık. Ertesi günü taburcu olduk. Ameliyat sırasında kan verilmesine ihtiyaç duymamış doktorumuz. Ameliyat sonrası bizim talebimiz doğrultusunda (panikiz biraz) kan testleri tekrar yapıldı. Kan değerleri normaldi. 3 saate yakın süren ameliyatta kan verilmemiş olmasına rağmen kan değerlerinin hala normal olması Onur Bey’in işinin ehli olduğunu gösteriyor bence. Ameliyat sonrası ağrı kesici bile kullanmak zorunda kalmadık desem yalan olmaz. Şimdi 6 hafta oldu. Ameliyattan hemen sonra eşim normal hayatına döndü. Kimseye muhtaç olmadı. Hasta psikolojisine girmedi. Doktorumuza teşekkür ediyor, herkese kapalı ameliyat yaptırmasını, Onur Bey ile görüşmeden açık ameliyatı kabul etmemesini tavsiye ediyorum. Teşekkürler Onur Bey. Herşey gönlünüzce olsun.

Ram… U…

Onur Bey’e annemin aşırı büyüyen miyomlarından kurtulması için gitmiştik. Onur Bey’in kliniğini tercih etmemizde internetteki olumlu yorumlar etkili oldu. Kliniğe muayene için gittiğimizde tüm samimiyetiyle bizi karşıladı. Bu piyasadaki birçok doktordan farklı bir şekilde bize alternatif çözüm yolla rı önerdi. Annemin miyomları çok büyüdüğünden rahim ameliyatı olmak zorunda kaldı. Onur Bey çok başarılı bir şekilde kapalı rahim ameliyatını gerçekleştirdi. Rahmin ağırlığı 1 kg dan fazla ölçülmüş. Ameliyattan sonraki kontrolde de bize gerekli bilgilendirmeyi yaptı. Özellikle kapalı ameliyat olmak isteyenler için tavsiyem, gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Gerçekten işinde uzman ve güler yüzlü bir doktor.
Meh.. Ş..

Mardin’den ilgisine ve bilgisine güvenerek gelip son derece zor bir ameliyatı rahat ve başarılı bir şekilde tamamlayan sevgili Onur Hoca’ya ne kadar teşekkür etsek azdır. Hem mesleki hem de insanı yönüyle takdire şayan bir hekim.
Bir… Çel….

Sayın Onur Topçu beyefendi kendimi kadın doğum alanında emanet edebileceğim tek doktor diyebilirim.Nitekim daha ilk görüşmede mesleğinde kendine olan güvenini çok iyi gözlemliyorsunuz.Ameliyat öncesi ve sonrası insan psikolojisine hakimliği de oldukça etkileyici.İyi ki varsınız kıymetli doktorum.
Dem.. T..

Hastasına karşı son derece ilgili ve özenli davranan, sorulan her soruya bıkmadan usanmadan cevap veren, hastalığı en ince ayrıntısına kadar değerlendiren ve sizinle paylaşan aynı zamanda sizinle ortak hareket eden çok kıymetli ve bir o kadarda başarılı bir doktor. Doktorumun, Dr. Onur Bey’e yönlend irmesi ile yollarımız kesişti ve tanışma fırsatım oldu. Değerlendirmeleri sonucu ameliyat kararını hemen aldık ve ameliyatımı oldum. Ameliyat öncesi ve sonrası da dâhil olmak üzere hem doktor beyin hem de çalışanlarının tutum ve davranışları emin ellerde olduğunuzun kanıtı olacaktır. Buradan tekrar tekrar doktor beye ve çalışanlarına çok teşekkür ederim. Doğru ve emin ellerde olmak güven verici… Kendinden emin duruşu, tutum ve davranışı ile mükemmel bir doktor.

ht…

 

Onur hocam 3 ay once rahim ve yumurtalik alma ameliyatimi gerceklestirdi sorunsuz ameliyatim sonrasi kabizlik problemi yasadim (zaten varolan bir rahatsizlikti bende. 18 yildir ilaclarla tuvalet ihtiyacimi karsilamaktaydim ) onur hocamin diyetisyene yonlendirmesi ile bu sikayetimden kurtuldum. Diyetisyen yardimiyla hem bagirsaklarim duzenli calismaya basladi hem dogru beslenmeyi ogrendim hemde kg verdim. Tesekkurler onur hocam?

nep..acabey

 

İki yıldır yaşadığım kanamalar nedeniyle farklı şehirlerde farklı doktorlara gittim. İlk teşhis polip oldu. Fakat daha sonra polip olmadığı kesinlik kazanmasına rağmen kanamaya neyin sebep olduğuna dair bir neden söylenmedi. Verilen ilaçlara ne yazık ki tedaviye cevap vermedi. Histerektomi ameliyatının yapılması gerektiği söylediğinde Onur hocamla yokunuz kesişti. Bu arada yaşadığım sorunun nedenini hale bilmiyordum. Onur hocama ilk muayenede öykümü anlattım. İlk defa bir teşhis kondu ve ben yaşadığım sorunun Adenomyozis hastalığı olduğunu öğrendim. Sakin ve açıklayıcı bir dille anlattı. İlk defa bu sorun karşısında kendimi oldukça güvende hissetmemi sağladı. O gün ameliyata karar verdim. Sonuç, çok başarılı kapalı Histerektomi ameliyat geçirdim. Başarılarınız daim olsun hocam.

lem…gın

 

2 yılı aşkın bir süredir aşırı yoğun ve uzun süren kanamalarım vardı ve sürekli doktor takibinde idim.Resmen deneme tahtasına dönmüş, bu çözüm olmadı şimdi de bunu deneyelim, hadi bir de bu tedaviyi deneyelim denile denile 2 yıl geçti buna karşın bu kanamalarıma bir çözüm bulunamadı.Hem hayat kalitem düştü hem de kansızlığa bağlı farklı sıkıntılar yaşamaya başladım, Bunun böyle devam etmeyeceğini düşünerek doktorumu değiştirmem gerektiğine ikna oldum ve araştırmaya başladım.İlk önce Onur hocamın farklı tv kanallarında yayınlanan videolarına denk geldim, daha sonra hasta yorumlarını inceledim ve randevu almaya karar verdim.Onur hocamın muayenesi sonrası hemen ameliyat olmaya karar verdim ve 4 gün sonra kendimi Onur Hocama emanet ettim.Laparaskopik kapalı ameliyat olalı 1 hafta oldu ve ben nekadar doğru bir karar verdiğimi düşünmeye başladım ki şu an İçin çok çok iyiyim.Hocamın uzmanlığı dışında kibarlığı, hastasına verdiği güven, ilgi ve alakasından hiç bahsetmeme bile gerek yok, bir kere tanıyanlar bunu anlarlar zaten.Onur Hocama sonsuz teşekkürler, iyiki varsınız ve başarılarınız daim olsun.

gü..er

 

Onur Hocama gitmekle çok doğru bir karar verdiğimi belirtmek isterim. Geçirmiş olduğum laparoskopik histerektomi ameliyatında uzmanlığı, nezaketi, samimiyeti, güler yüzü ile beklentilerime tam olarak cevap veren, muayene, ameliyat ve takipteyken güven ve huzur içinde olduğum bir hekim.Onur Hocama ve ekibine sonsuz teşekkürler, iyi ki varsınız

ire..sal

 

Hocamızın yaptığı kapalı rahim,miyom ameliyatı sonrası aynı akşam hiç ameliyat olmamışım gibi dimdik ayaktaydım.1 gece hastanede kaldım.Sonrasında da 1 tane bile ağrı kesici içmeden arada sırada gelen ufak tefek karın ağrısı dışında hiçbir şikayetim olmadı. 7 gün sonra işime döndüğümde kimse inanamadı ameliyat olduğuma.Hocamıza binlerce kez teşekkür ediyorum.Iyi ki varsınız..

gül ay..un

 

Onur hocam çok ilgili işinin ehli bir insan.Benim ameliyat korkum çok yüksekti fakat onur hocam beni bu konuda cesaretlendirdi ve başarılı bir ameliyat gerçekleştirdi herşey için teşekkür ediyorum onur hocama?

heyla ..an

 

Onur bey ile eşimin rahatsızlığı sebebi ile tanıştık.Müthiş hekimliğinin yanında mükemmel bir insan.

ullah..

 

Onur hocam için Ağrı’dan geldim. Allah ondan razı olsun. Kanser ameliyatı sonrasında, bir gün sonra hastaneden çıktım. Şimdi çok iyiyim. Takiplerimi de Onur hoca yapıyor.

Ay..e     Di… ük

 

Çok saygılı, bilgili, sonuna kadar da dinliyor. Kapalı kanser ameliyatlarında Onur hocam bir numara, küçücük kesilerle bu illet hastalıktan kurtuldum, çok şükür.

Fe…an.  Ka….ak

 

Rahim kanseri olduğumu öğrendiğimde dünyalar başıma yıkılmıştı. Onur hocayı bir arkadaşım önermişti. Onur hoca bana o kadar güven verdi ki, kanser olduğumu bile unuttum. Kapalı yolla kanser ameliyatımı yaptı, sonrasında da ışın tedavisi veya ilaç tedavisi de almama gerek kalmadı. Çok şükür şimdi çok iyiyim. Onur hocayı özellikle rahim kanseri olan hastalara öneririm. Harika bir doktor.

Ze….a    Yu….ven

 

Merhaba ben hocam hakkında bilgi vermek isterim hocam la tanışmamız bi yakınımız sayesinde oldu hanımımın çift rahim problemi var dı Konya’da ikamet ediyorum hocamızı araştırmada hiç düşünmeden yanına gittiğimde çok güzel bir ameliyat sonrası karım çok şükür iyileşme gördük hocama nekadar teşekkür etsem azdır minnettarım hocam teşekkürler.

A.U.

 

Onur hocamı uzun araştırmalarım sonrası buldum. Göbeğime kadar büyümüş ve kanama yapan bir rahmim vardı. Onur hoca sağ olsun, kapalı yöntemle ameliyatımı yaptı. Hatta ameliyat sonrası rahmimi tartmışlar, normalde 60-70 gram olması gereken rahmim 1100 grama kadar yükselmiş. Açık bile yapılması zor olur dedikleri ameliyatımı, Onur hoca kapalı şekilde yaptı. Karnımda büyük kesiler olmadı.

T.Y.

 

Çok ilgili ve kapalı cerrahilerde Türkiye’nin en iyisi hocamız. Herkese tavsiye ederim.

A.R.

 

Aşırı kanamalarım vardı. Rahmimin alınması gerekiyordu. Kapalı ameliyat olmak için Onur hocanın yanına Kastamonu’dan geldim. Çok şükür, ameliyat sonrası hiç ağrı sızım olmadı.

Elif Hanım

 

Mardinde kanser olabilirsin dediler. Onur hocayı Mardinde çalışan bir kadın doğum uzmanı önerdi. Onur hoca beni muayene eder etmez, sen kanser değilsin ama rahmin alınması gerekiyor dedi. Kapalı yöntemle ameliyatımı yaptı. Bir gün sonra uçakla Mardin’e dönebildim. Onur hoca ve ekibine çok teşekkür ederim.

H.G.